Scarpa Alien ( wygrzanie kapcia w cenie)

 Scarpa Alien ( wygrzanie kapcia w cenie)
 Scarpa Alien ( wygrzanie kapcia w cenie)
Marka: Scarpa
Kod marki: skitour
Dostępność: 1
Cena: 2,359.00zł 2,099.00zł

Dostępne opcje


* Rozmiar buta MP:

Ilość:  
   - LUB -   

Nowy model skiturowy- wyścigowy Scarpy- Alien - oparty na technologii Axial Alpine wyznacza nowatorskie rozwiązania w dziedzinie narciarstwa skitourowego. Skorupa zrobiona naprzemian z grubszych i cieńszych  warstw Pebaxu wraz ze specjalnie wyprofilowanym botkiem znacznie poprawiają komfort używania. Projektanci buta osiągnęli doskonały rezultat w dopasowaiu go do anatomii stopy co przekłada się na jakość zjazdu. Każdy detal w tej skorupie został dopracowany w celu osiągnięcia jak najmniejszej wagi, począwszy od odchudzonej klamry z linką kevlarową, przez nową skorupę, skończywszy na cieńszej i zmodernizowanej podeszwie Vibram UFO o zwiększonej przyczepności w lodzie i śniegu.

 

- termoformowalny botek (uwaga w naszej cenie zawarty jest profesionalny dobór wielkości tego buta oraz termoformowanie!!!)
- Skorupa z Pebaxu o zmiennej grubości
- Przednie zapięcia pod wiązania Dynafit TLT zaopatrzone w rowki naprowadzające
- tylne przepięcie Walk-Ski zintegrowane z rozpięciem buta
- szeroki zakres pracy górnej części skorupy
- specjalne wycięcia w botku poprawiające komfort chodzenia

 

Dane techniczne dla rozmiaru 270:
waga 850gr dla 1 buta
długość skorupy 287mm

 

MATERIAŁ:
asoloVibram to syntetyczna podeszwa opracowana przez słynnego włoskiego producenta Vitale Bramaniego - nazwa produktu pochodzi od jego imienia i nazwiska. Historia podeszwy zaczęła się od powrotu Bramaniego z tragicznie zakończonej ekspedycji w 1935 roku - w włoskich Alpach pozostało jego pięciu kolegów wspinaczy. Jedną z głównych przyczyn wypadku były używane wówczas podkute buty, które ześlizgiwały się w mikstowym terenie. W 1937 roku z pomocą firmy oponiarskiej Pirelli, Bramani wypuścił na rynek pierwsze podeszwy swojego pomysłu. Do dziś Vibram cieszy się wysokim uznaniem wśród wspinaczy, alpinistów i turystów górskich. Ciągle jest najczęściej używaną podeszwą na świecie.

scarpaPebax to bardzo lekkie a jednocześnie wytrzymałe, giętkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne tworzywo, nie zmieniające swoich właściwości w ujemnych temperaturach, stosowane między innymi do budowy butów skitourowych.

 

Tagi:
Powered By 3D Studio Production
KoenigSerwis © 2018