Serwis

 

SERWIS NARCIARSKI I SNOWBOARDOWY

Nasz serwis oparty jest na najnowocześniejszym na Dolnym Śląsku parku maszynowym niemieckiej firmy Reichmann®, przeznaczonym do serwisowania nart i desek snowboardowych. Dlaczego wybraliśmy maszyny Reichmann®? Jest to firma mająca największe doświadczenie w produkcji wyspecjalizowanych maszyn do obróbki nart. W oparciu o te maszyny pracują wytwórnie Rossignol® oraz Dynastar®.

CO POTRAFIMY ZROBIĆ Z TWOIMI NARTAMI

W naszym serwisie pracuje sześć wyspecjalizowanych, precyzyjnych, oddzielnych maszyn, a nie jeden automat. Pracę każdej z nich nadzoruje doświadczony serwisant, który jest również narciarzem dzięki czemu wie, jakie skutki będzie miała jego praca. Potrafi dobrać optymalne parametry dla zawodnika, eksperta i amatora. Regeneracja nart to najpierw uzupełnienie ubytków w ślizgu. Maszyna Reichmann® Polymat i zalewarki ciśnieniowe niemieckiej firmy KT Technik® pozwalają na doskonałe uzupełnienie ubytków w narcie w procesie o optymalnym przebiegu. Głowica zalewarki najpierw rozgrzewa powierzchnie ślizgu a następnie pod ciśnieniem wtłacza materiał wypełniający ubytek. Tylko dzięki takim maszynom możliwe jest trwałe i mocne wypełnienie. Dalszy etap to praca na maszynie Reichmann® PROFI 4 sterowanej procesorem, gdzie wyrównywana jest powierzchnia ślizgu.

DLACZEGO NASZ PARK MASZYNOWY JEST NAJLEPSZY NA DOLNYM ŚLĄSKU?

Maszyna nie jest automatem i właśnie dlatego, praca na tej maszynie daje możliwość indywidualnego podejścia serwisanta do każdej serwisowanej pary nart. Czy ktoś z Państwa ma znajomego, który ma dobry i drogi samochód i myje go w myjni automatycznej? Jeśli tak to zapewne, dlatego, że wkrótce wymieni go na nowy. Automatyczny kombajn do naprawy nart ma zastosowanie wszędzie tam gdzie liczy się ilość obsługiwanych klientów, a nie jakość wykonanej pracy. Automatycznej maszynie jest obojętne czy ostrzy Państwa supernowoczesne narty za 3000 zł czy narty z supermarketu za 300 zł. Zadbane czy bardzo zaniedbane i zmasakrowane.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Każda para nart jest zużyta w innym stopniu, więc wymaga specyficznych parametrów obróbki. Również z uwagi na wykonanie z różnych materiałów i w różnych technologiach do każdej narty należy podchodzić indywidualnie. Wreszcie możliwości i oczekiwania każdego narciarza są inne. Możliwość obserwacji i korekty tylko wybranych parametrów to zaleta maszyn takich jak nasza używanych przez profesjonalne serwisy i zawodników.

STRUKTURA I KĄTY OSTRZENIA NART

Po splanowaniu (wyrównaniu) ślizgu nadawana jest mu struktura, czyli system specjalnych rowków wyprowadzających hamującą wodę spod niego. Strukturę dopasowujemy do pory roku oraz indywidualnych potrzeb narciarza. Również i w tym procesie nasz maszyna jest lepsza niż automat, który nadaje zawsze taką samą strukturę. W automacie zmiana struktury jest kosztowna i czasochłonna a przecież właścicielowi automatu chodzi o czas i koszty. Struktura nanoszona jest na kamień za pomocą diamentu sterowanego mikroprocesorem. Dalszy etap to ostrzenie krawędzi nart. Narty ostrzone są pod różnymi kątami w zależności od umiejętności narciarza i jego indywidualnych preferencji. Stosujemy kąty od 90 do 86 stopni od strony bocznej. Dodatkowo również krawędzie podnosimy od 0,5 do 1,5 stopnia od strony ślizgu. To podniesienie krawędzi jest najnowszym osiągnięciem, które do sportu amatorskiego zaczerpnięto prosto z tras Pucharu Świata. Ułatwia ono przejście ze skrętu w skręt oraz poprawia trzymanie krawędzi w głębokich carvingowych łukach. Do tego celu używamy najnowocześniejszej szlifierki Reichmann® DTS-U Pro. Ostrzy ona krawędzie z mikroskopową precyzją z pomocą dysków ceramicznych i poleruje je dyskami diamentowymi. Gwarantuje to idealną ostrość i gładkość krawędzi, a dodatkowo utwardza je, co zwiększa ich trwałość. Ostatni proces to smarowanie na gorąco. Pracujemy na smarach Hollmenkoll® i Toko®, takich samych, jakich używają najlepsi zawodnicy.

JEŚLI WYRWAŁEŚ KAWAŁEK ŚLIZGU...

Wklejki w ślizgu to kolejna usługa, którą oferujemy naszym klientom. Wykonujemy je z ogromną precyzją dzięki specjalistycznemu sprzętowi firmy KT Technik®. Służą one albo zaklejeniu dużych ubytków w ślizgu, powstających na przykład po wjechaniu na duży kamień.

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA WIĄZAŃ NARCIARSKICH

Wszyscy producenci sprzętu narciarskiego przywiązują dużą uwagę do spraw związanych z bezpieczeństwem narciarzy. Pojawiają się zatem nowe konstrukcje wiązań narciarskich wyposażone w szereg systemów mających zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnej kontuzji. Należy jednak pamiętać, że nawet najnowsze rozwiązania konstrukcyjne mogą zawieść, jeżeli montaż i regulacja wiązań zostanie wykonana w sposób nieprawidłowy. Aby uniknąć takich sytuacji od kilkunastu lat obowiązują określone procedury montażu i diagnostyki wiązań narciarskich ujęte w międzynarodowych normach ISO 11088:1999 i ISO 13993.
Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych Klientów nasz serwis został wyposażony w najnowszej generacji urządzenie do diagnostyki pracy wiązań narciarskich firmy Wälzholz-Huber®. Jedynie dzięki temu urządzeniu mamy możliwość rzeczywistego sprawdzenia i ewentualnej korekcji ustawienia wiązań, mając tym samym pewność, że zrobiliśmy wszystko aby narciarstwo kojarzyło się Państwu z pozytywnymi doznaniami. Należy pamiętać, że każdy z nas charakteryzuje się indywidualnymi cechami, posiada różną sprawność, czy w końcu uprawia narciarstwo ma innym poziomie zaawansowania. Wszystkie te parametry brane są pod uwagę w procesie badania sprzętu, a zastosowanie najnowszych norm (wprowadzonych na świecie od tego sezonu) pozwala w dużym stopniu wyeliminować lub zminimalizować skutki upadków podczas jazdy.


Musimy pamiętać że:
  • nawet w fabrycznie nowych wiązaniach siły wypięcia nastawione na skali różnią się w sposób istotny z rzeczywistymi wartościami (skale należy traktować jedynie jako element pomocniczy w procesie regulacji),
  • na poprawność pracy układu "narta - but - wiązanie" może mieć wpływ jakość (twardość tworzywa) butów narciarskich oraz ich stan,
  • wiązania narciarskie podczas jazdy i transportu ulegają zanieczyszczeniu, co może mieć wpływ na poprawność ich pracy,
  • w trakcie użytkowania wiązań narciarskich sprężyna ulega zużyciu i zmienia swoją charakterystykę pracy.

A JEŚLI TWOJE BUTY NARCIARSKIE CISNĄ...

Pragniemy poinformować, że w tym sezonie zastąpiliśmy przestarzałą maszynę Ultracam na nowoczesne i posiadające większe możliwości urządzenia marki SIDAS® do odbarczania (dopasowywania skorup) butów narciarskich. Urządzenia pozwalają dopasować skorupę buta do anatomicznych właściwości budowy stopy narciarza i tym samym zapewnić mu komfort. Każdy, kto jeździ na nartach wie, że zadaniem butów narciarskich jest trzymanie nóg podczas jazdy i wierne przekazywanie ruchu nóg na narty. Aby to zapewnić buty narciarskie zbudowane są z twardych plastikowych skorup. Skorupa buta najczęściej nie jest dopasowana do indywidualnej anatomii stopy narciarza. Jeśli dodamy do tego bardzo powszechne problemy ze stopami takie jak: haluksy, płaskostopie piątej kości śródstopia i wszelkie narośle, potrzeba indywidualizacji skorupy staje się oczywista. Tak więc za pomocą urządzeń firmy SIDAS® możemy zlikwidować ucisk w kostce, śródstopiu lub okolicach pięty odbarczając w tych miejscach but, zapomnieć o bólu i niewygodzie i skoncentrować się na przyjemności jaką daje nam narciarstwo. Usługa polega na zmianie kształtu buta i może doprowadzić do odbarwień i zmiany powierzchniowej struktury plastiku (nie wpływa to na zmianę walorów użytkowych buta).

Jeśli twój but jest zbyt luźny i nie trzyma nogi też umiemy sobie z tym poradzić- zgłoś się do nas z tym problemem.

Oddanie sprzętu do serwisu jest równoznaczne z akceptacją warunków wykonania usługi. 

Odbiór sprzętu z serwisu możliwy jest tylko i wyłącznie za okazaniem kwitu zlecenia. W przypadku zagubienia lub braku kwitu regulamin przewiduje możliwość odbioru sprzętu w przypadku dokonania płatności kartą płatniczą wystawioną na nazwisko osoby zlecającej serwis.

 

SERWIS ROWEROWY

Nasz serwis rowerowy opary jest o trzech kompetentnych, profesjonalnych mechaników.
Wszyscy oni mają wieloletnie doświadczenie a ponadto są aktywnymi rowerzystami z pasją wykonującymi swoją pracę.
Wykonujemy wszelkie naprawy i regulacje nowoczesnych rowerów również tych wyposażonych w hydrauliczne hamulce tarczowe i skomplikowaną amortyzację.
Do prac serwisowych wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia takie jak klucze dynamometryczne, tensiometr (przyrząd do pomiaru napięcia szprych) i inne.
Nasze kwalifikacje są ciągle podnoszone i weryfikowane na szkoleniach serwisowych.
Jeśli zechcą państwo skorzystać z usług naszego serwisu rowerowego bardzo prosimy o wcześniejsze uzgadnianie terminu.
Do serwisu prosimy przyprowadzać czyste rowery

Odbiór sprzętu z serwisu możliwy jest tylko i wyłącznie za okazaniem kwitu zlecenia. W przypadku zagubienia lub braku kwitu regulamin przewiduje możliwość odbioru sprzętu w przypadku dokonania płatności kartą płatniczą wystawioną na nazwisko osoby zlecającej serwis.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń (71) 361 70 99.

 

Bike fitting

W dniach 2-4 luty 2010, pierwszych dziewięciu Fitterów przeszło szkolenie na kursie SBCU (Specialized Bicycle Components University).
Kurs BG Fit pozwala na profesjonalne przeprowadzenie pomiarów sylwetki i pozycji na rowerze w oparciu o naukowe metody opracowane przez światowej sławy doktora Andrew Pruitt'a pracującego Centrum Medycyny Sportowej w Boulder USA. Jest to w chwili obecnej największy autorytet w tej dziedzinie. Doktor Pruitt rozwiązał między innymi wieloletni problem z pozycją najsłynniejszego kolarza w historii (po Lansie Armstrong'u) Eddy'ego Merckx'a.
Według metody BG ustawiono również kolarzy z grup zawodowych

Metoda pozwala na korekcje pozycji w celu optymalnego wykorzystania siły podczas jazdy na rowerze. Wszystko po to żeby jechać szybciej, dalej, wygodniej.
Prawidłowa pozycja poprawia komfort i efektywność jazdy, co ważne jest zarówno przy rekreacji jak i wyczynie.
Metoda BG Fit pozwala w pełni wykorzystać technologię Body Geometry zastosowaną w butach, wkładkach do butów, siodłach, rękawiczkach i chwytach Specialized.Nasze studio BG Fit wykonuje pomiary na które można się umawiać telefonicznie bądź mailowo arnold@koenigserwis.pl

 

Wkładki do butów SIDAS ®

 

Jako jedyni na Dolnym Śląsku mamy najnowocześniejsze urządzenia renomowanej firmy SIDAS® do formowania na gorąco wkładek ortopedycznych :
  • do butów narciarskich
  • do butów rowerowych
  • do butów do tenisa
  • do butów do biegania
  • do butów do gry w golfa
  • do codziennego użytkowania nie związanego ze sportem

Mamy ponad siedmioletnie doświadczenie w robieniu wkładek SIDAS® ale jednocześnie każdego roku uczestniczymy w szkoleniach i seminariach aby podnosić swoje kwalifikacje. Wyrafinowane technologie dopasowania sprzętu sportowego to nasza pasja dlatego zawsze oferujemy usługi na najwyższym poziomie.

Indywidualnie dopasowane wkładki do butów proponujemy nie tylko osobom z wysokim podbiciem, czy płaskostopiem, ale wszystkim ceniącym sobie wygodę użytkowania butów i osiągi w sportach.
W przypadku butów narciarskich wkładka poprawia precyzje sterowania nartą. Dokładne odwzorowanie spodu stopy przez wkładkę powoduje, ze nacisk poprzez but na nartę odbywa się całą powierzchnią stopy równomiernie, a nie jedynie w trzech punktach podparcia: guzie kości piętowej, główce 1-szej kości śródstopia, guzowatości 5-tej kości śródstopia. Powierzchnia jaką Państwa stopa przylega do podłoża widoczna
jest wyraźnie podczas badania na podoskopie - badanie to wykonujemy bezpłatnie. Po dokładnym obmiarze stopy oraz wspomnianym badaniu, stają Państwo na specjalnej poduszce silikonowej. Następnie pompa próżniowa wyciąga z niej powietrze w efekcie tworząc idealne odwzorowanie spodu stopy. Tworzywo wkładek idealnie dwustronnie dopasowuje się do formy (poduszki silikonowej) oraz spodu stopy. Wyprofilowane, schłodzone wkładki wyjmujemy z formy, przycinamy ostatecznie do rozmiaru stopy i ewentualnie szlifujemy. Następnie umieszczamy w bucie wewnętrznym buta narciarskiego na miejsce dotychczasowej niewygodnej wkładki fabrycznej.
Wkładki SKI CUSTOM SIDAS® to wygoda użytkowania butów narciarskich i ulga dla narciarzy nie tylko tych cierpiących na schorzenia stóp i wady postawy.
U osób z płaskostopiem lub bardzo wysokim podbiciem jazda na nartach powoduje nieznośny ból stóp. Dla nich indywidualnie dopasowana wkładka to konieczność.
Wkładki SIDAS® to rozwiązanie adresowane do osób uprawiających wszystkie rodzaje sportów. Oprócz wersji narciarskiej dysponujemy specjalnymi produktami dla biegaczy, tenisistów, rowerzystów.
Mamy też w ofercie doskonały produkt przeznaczony do codziennego użytkowania nie związanego ze sportem.
Prawidłowe podparcie dla stóp to prawidłowa praca całego szkieletu kostnego człowieka.
 

SERWIS MOTOCYKLI ENDURO

Nasz serwis prowadzi również naprawy i przeglądy motocykli enduro.

 

Szukanie zaawansowane

Powered By 3D Studio Production
KoenigSerwis; ul. Powstańców Śląskich 209a; 53-140 Wrocław © 2023