Ostrzenie i regeneracja nart i snowboardów

 

Nasz serwis oparty jest na najnowocześniejszym na Dolnym Śląsku parku maszynowym niemieckiej firmy Reichmann®, przeznaczonym do serwisowania nart i desek snowboardowych. Dlaczego wybraliśmy maszyny Reichmann®? Jest to firma mająca największe doświadczenie w produkcji wyspecjalizowanych maszyn do obróbki nart. W oparciu o te maszyny pracują wytwórnie Rossignol® oraz Dynastar®.

CO POTRAFIMY ZROBIĆ Z TWOIMI NARTAMI

W naszym serwisie pracuje sześć wyspecjalizowanych, precyzyjnych, oddzielnych maszyn, a nie jeden automat. Pracę każdej z nich nadzoruje doświadczony serwisant, który jest również narciarzem dzięki czemu wie, jakie skutki będzie miała jego praca. Potrafi dobrać optymalne parametry dla zawodnika, eksperta i amatora. Regeneracja nart to najpierw uzupełnienie ubytków w ślizgu. Maszyna Reichmann® Polymat i zalewarki ciśnieniowe niemieckiej firmy KT Technik® pozwalają na doskonałe uzupełnienie ubytków w narcie w procesie o optymalnym przebiegu. Głowica zalewarki najpierw rozgrzewa powierzchnie ślizgu a następnie pod ciśnieniem wtłacza materiał wypełniający ubytek. Tylko dzięki takim maszynom możliwe jest trwałe i mocne wypełnienie. Dalszy etap to praca na maszynie Reichmann® PROFI 4 sterowanej procesorem, gdzie wyrównywana jest powierzchnia ślizgu.

DLACZEGO NASZ PARK MASZYNOWY JEST NAJLEPSZY NA DOLNYM ŚLĄSKU?

Maszyna nie jest automatem i właśnie dlatego, praca na tej maszynie daje możliwość indywidualnego podejścia serwisanta do każdej serwisowanej pary nart. Czy ktoś z Państwa ma znajomego, który ma dobry i drogi samochód i myje go w myjni automatycznej? Jeśli tak to zapewne, dlatego, że wkrótce wymieni go na nowy. Automatyczny kombajn do naprawy nart ma zastosowanie wszędzie tam gdzie liczy się ilość obsługiwanych klientów, a nie jakość wykonanej pracy. Automatycznej maszynie jest obojętne czy ostrzy Państwa supernowoczesne narty za 3000 zł czy narty z supermarketu za 300 zł. Zadbane czy bardzo zaniedbane i zmasakrowane.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Każda para nart jest zużyta w innym stopniu, więc wymaga specyficznych parametrów obróbki. Również z uwagi na wykonanie z różnych materiałów i w różnych technologiach do każdej narty należy podchodzić indywidualnie. Wreszcie możliwości i oczekiwania każdego narciarza są inne. Możliwość obserwacji i korekty tylko wybranych parametrów to zaleta maszyn takich jak nasza używanych przez profesjonalne serwisy i zawodników.

STRUKTURA I KĄTY OSTRZENIA NART

Po splanowaniu (wyrównaniu) ślizgu nadawana jest mu struktura, czyli system specjalnych rowków wyprowadzających hamującą wodę spod niego. Strukturę dopasowujemy do pory roku oraz indywidualnych potrzeb narciarza. Również i w tym procesie nasz maszyna jest lepsza niż automat, który nadaje zawsze taką samą strukturę. W automacie zmiana struktury jest kosztowna i czasochłonna a przecież właścicielowi automatu chodzi o czas i koszty. Struktura nanoszona jest na kamień za pomocą diamentu sterowanego mikroprocesorem. Dalszy etap to ostrzenie krawędzi nart. Narty ostrzone są pod różnymi kątami w zależności od umiejętności narciarza i jego indywidualnych preferencji. Stosujemy kąty od 90 do 86 stopni od strony bocznej. Dodatkowo również krawędzie podnosimy od 0,5 do 1,5 stopnia od strony ślizgu. To podniesienie krawędzi jest najnowszym osiągnięciem, które do sportu amatorskiego zaczerpnięto prosto z tras Pucharu Świata. Ułatwia ono przejście ze skrętu w skręt oraz poprawia trzymanie krawędzi w głębokich carvingowych łukach. Do tego celu używamy najnowocześniejszej szlifierki Reichmann® DTS-U Pro. Ostrzy ona krawędzie z mikroskopową precyzją z pomocą dysków ceramicznych i poleruje je dyskami diamentowymi. Gwarantuje to idealną ostrość i gładkość krawędzi, a dodatkowo utwardza je, co zwiększa ich trwałość. Ostatni proces to smarowanie na gorąco. Pracujemy na smarach Hollmenkoll® i Toko®, takich samych, jakich używają najlepsi zawodnicy.

JEŚLI WYRWAŁEŚ KAWAŁEK ŚLIZGU...

Wklejki w ślizgu to kolejna usługa, którą oferujemy naszym klientom. Wykonujemy je z ogromną precyzją dzięki specjalistycznemu sprzętowi firmy KT Technik®. Służą one albo zaklejeniu dużych ubytków w ślizgu, powstających na przykład po wjechaniu na duży kamień.

 

Brak produktów w tej kategorii.
Powered By 3D Studio Production
KoenigSerwis; ul. Powstańców Śląskich 209a; 53-140 Wrocław © 2024