Ustawianie wiązań

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA WIĄZAŃ NARCIARSKICH

Wszyscy producenci sprzętu narciarskiego przywiązują dużą uwagę do spraw związanych z bezpieczeństwem narciarzy. Pojawiają się zatem nowe konstrukcje wiązań narciarskich wyposażone w szereg systemów mających zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnej kontuzji. Należy jednak pamiętać, że nawet najnowsze rozwiązania konstrukcyjne mogą zawieść, jeżeli montaż i regulacja wiązań zostanie wykonana w sposób nieprawidłowy. Aby uniknąć takich sytuacji od kilkunastu lat obowiązują określone procedury montażu i diagnostyki wiązań narciarskich ujęte w międzynarodowych normach ISO 11088:1999 i ISO 13993.
Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych Klientów nasz serwis został wyposażony w najnowszej generacji urządzenie do diagnostyki pracy wiązań narciarskich firmy Wälzholz-Huber®. Jedynie dzięki temu urządzeniu mamy możliwość rzeczywistego sprawdzenia i ewentualnej korekcji ustawienia wiązań, mając tym samym pewność, że zrobiliśmy wszystko aby narciarstwo kojarzyło się Państwu z pozytywnymi doznaniami. Należy pamiętać, że każdy z nas charakteryzuje się indywidualnymi cechami, posiada różną sprawność, czy w końcu uprawia narciarstwo ma innym poziomie zaawansowania. Wszystkie te parametry brane są pod uwagę w procesie badania sprzętu, a zastosowanie najnowszych norm (wprowadzonych na świecie od tego sezonu) pozwala w dużym stopniu wyeliminować lub zminimalizować skutki upadków podczas jazdy.Musimy pamiętać że:

  • nawet w fabrycznie nowych wiązaniach siły wypięcia nastawione na skali różnią się w sposób istotny z rzeczywistymi wartościami (skale należy traktować jedynie jako element pomocniczy w procesie regulacji),
  • na poprawność pracy układu "narta - but - wiązanie" może mieć wpływ jakość (twardość tworzywa) butów narciarskich oraz ich stan,
  • wiązania narciarskie podczas jazdy i transportu ulegają zanieczyszczeniu, co może mieć wpływ na poprawność ich pracy,
  • w trakcie użytkowania wiązań narciarskich sprężyna ulega zużyciu i zmienia swoją charakterystykę pracy.

 

Przeprowadzenie diagnostyki wiązań wskazane jest raz do roku. Prawidłowe ustawienie potwierdzone jest wydrukiem z maszyny diagnostycznej, który otrzymują Państwo po wykonaniu usługi. 

Szczególne wskazania do ponownej (szybszej) diagnostyki to:

- znacząca zmiana wagi narciarza

- istotna zmiana długości skorupy buta w przypadku wymiany obuwia narciarskiego

- zdarzenie, po którym istnieje podejrzenie uszkodzenia wiązania

 

Brak produktów w tej kategorii.
Powered By 3D Studio Production
KoenigSerwis; ul. Powstańców Śląskich 209a; 53-140 Wrocław © 2023