Dynafit TLT 7 Expedition CL

Dynafit TLT 7 Expedition CL
Dynafit TLT 7 Expedition CL
Marka: Dynafit
Kod marki: skitour
Dostępność: 4
Cena: 2,699.90zł 1,649.90zł

Dostępne opcje


* Rozmiar buta MP:

Ilość:  
   - LUB -   

Dynafit TLT7 Expedition CL to niezwykle lekkie buty skitourowe do szybkiego zdobywania szczytów. Zupełnie nowa koncepcja skorupy buta oraz przesunięte nieco do tyłu inserty pozwalają podróżować jeszcze szybciej i efektywniej, zarówno pod górę, jak i podczas zjazdów.

Marka Dynafit po raz kolejny w swoich wizjonerskich projektach pozostawia konkurencję daleko w tyle. Ultralekkie i doskonale dopasowane do stopy buty Dynafit TLT7 Expedition CL to kolejny krok ku doskonałości. Zmiany widoczne są już na pierwszy rzut oka w tak podstawowych elementach jak kształt skorupy czy system zapinania. Wszystko to ma na celu jeszcze efektywniejsze zdobywanie wysokości, przy zachowaniu pełnej kontroli nad nartami na zjazdach. Doskonale widać tu doświadczenie producenta, który wprowadza w swoich produktach jedynie przemyślane i przetestowane przez profesjonalistów zmiany.

Podstawowy element buta, a więc skorupa, została wykonana z niezwykle wytrzymałego materiału Grilamid®. Z boków umieszczono w niej specjalny szkielet Lambda z karbonowymi elementami. Zdecydowanie zwiększa on sztywność poprzeczną buta, co pozytywnie wpływa na kontrolę nacisku na krawędzie nart w skręcie. Przełomowym rozwiązaniem jest jednak zupełnie inne ukształtowanie przodu butów (Speed nose). Zostały one skrócone, a uzyskany bardziej opływowy kształt doskonale spisuje się w głębokim puchu, który może teraz swobodnie „opływać but”. Dodatkowo przesunięcie klamer ku środkowi sprawia, że mniej śniegu zatrzymuje się na skorupie. Całość została uzupełniona o nowe inserty Master Step. Przesunięci ich nieco do tyłu pozwoliło zwiększyć komfort chodzenia, ponieważ oś obrotu butów znajduje się bliżej palców. Zastosowano w nich jeszcze wytrzymalszy stop metalu, a rowek na całej długości sprawia, że ich wpinanie nawet w trudnych warunkach stało się zdecydowanie prostsze. Całość charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w najmocniejszych wiązaniach marki Dynafit. Ponadto specjalnie opatentowany tylny insert jest w pełni kompatybilny z wiązaniami Beast 14 oraz 16, bez potrzeby montażu dodatkowego elementu Power Insert.

Kolejna nowość, jaką zaskoczą nas buty Dynafit TLT7 Expedition CL, to zupełnie nowy system klamer Ultralock 3.0. Całość została bowiem maksymalnie uproszczona, co ma również przełożenie na wagę. Zapięcie jest bowiem obsługiwane jedną, dwustopniową klamrą. Pozwala ona na całkowite otwarcie buta, przełączenie go w tryb chodzenia oraz zjazdu. Całość jest niezwykle intuicyjna, dzięki czemu regulacje trwają znacznie krócej. Mniej klamer to większa niezawodność konstrukcji i niższa waga, co będzie szczególnie zauważalne na długim podejściu.

Najwyższej jakości podeszwa Formula Pomoca Climb odpowiada za zachowanie maksymalnej przyczepności kiedy nie jesteśmy wpięci w wiązania. Pozwala na pokonanie bardziej skalistych, odsłoniętych odcinków, ale także skutecznie opiera się gromadzeniu pod sobą śniegu.

W butach Dynafit TLT7 Expedition CL umieszczono wewnętrzne botki Custom Light. Gwarantują one minimalną wagę oraz maksymalną zwinność podczas chodzenia. Utrzymują odpowiedni klimat w pobliżu stopy nawet na najbardziej wyczerpujących podejściach.

Najważniejsze cechy:

  • Skorupa wykonana z wytrzymałego i zapewniającego wysoką sztywność materiału Grilamid®;
  • Specjalny szkielet Lambda frame umieszczony w skorupie zwiększa sztywność konstrukcji;
  • Nowocześnie wyprofilowana w przedniej części skorupa zapewnia mniejsze opory w puchu;
  • Rewolucyjny system*Ultralock 3.0* pozawala na zapięcie całego buta jedną klamrą;
  • Spojler wykonany z materiału Grilamid®;
  • Nowoczesne inserty Master Step gwarantują jeszcze łatwiejsze wpinanie i idealne dopasowanie do wiązań;
  • Pochylenie cholewki podczas zjazdu 15-18º + tryb chodzenia;
  • Ruchomość cholewki wynosi 60º ;
  • Zapobiegająca nadmiernemu gromadzeniu się śniegu podeszwa Formula Pomoca Climb;
  • Termoformowalny botek wewnętrzny Custom Light;

Waga buta w rozm. 26,5: ok. 1045 g

Powered By 3D Studio Production
KoenigSerwis; ul. Powstańców Śląskich 209a; 53-140 Wrocław © 2023