Dynafit TLT 8 Expedition CR

Dynafit TLT 8 Expedition CR
Marka: Dynafit
Kod marki: skitour
Dostępność: 7
Cena: 2,699.90zł 1,999.92zł

Dostępne opcje


* Rozmiar buta MP:

Ilość:  
   - LUB -   
Stworzony dla miłośników szybkich podejść na skitourach.

61903 TLT8 Expedition CR Ski Touring Boots Men

Abstract
Ważący jedyne 1130 gramów nowy TLT8 Expedition CR dla mężczyzn to obietnica szybkiego i efektywnego podchodzenia na fokach w stromym terenie.

Najnowsza generacja bestsellerowej serii TLT. Chcąc umożliwić jeszcze szybsze poruszanie się, ale też uczynić but jeszcze bardziej komfortowym i niezawodnym na podejściach, projektanci DYNAFIT skupili się na nowym dwuklamrowym zapięciu Ultra Lock 4.0. System jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze i tym samym pozwala zaoszczędzić czas podczas zmiany trybu z podejściowego na zjazdowy. Wyższa klamra pełni dwie funkcje, nie tylko pozwalając użytkownikowi otworzyć i zapiąć but, ale także zmieniać tryby pomiędzy Walk i Ski. Tak jak druga klamra poniżej posiada ona mikroregulację umożliwiającą idealne dopasowanie buta do każdej stopy. Zapięcie jest bardzo łatwe i szybkie w obsłudze również w rękawicach, a jednocześnie punktuje ono niezawodnym, solidnym wykonaniem bez kompromisów w kwestii szybkości poruszania się.

Dzięki 60-stopniowej rotacji cholewki but pozwala na naturalny, mniej wysiłkowy ruch nawet w bardzo stromym terenie. Skrócony przód – tak zwany Speed Nose – przekłada się na znaczącą redukcję wagi, a dzięki przesuniętej do tyłu osi obrotu buta wpiętego w wiązanie model umożliwia efektywniejsze przetaczanie stopy podczas chodzenia. W trybie zjazdowym but zablokować można pod kątem 15 lub 18 stopni nachylenia, co pozwala utrzymać dynamiczną pozycją w trakcie szybkich zjazdów, a poprawiona konstrukcja zapewnia jeszcze lepszą transmisję energii na nartę. Węższy, sportowy krój z lastem o szerokości 103 mm składa obietnicę maksymalnego komfortu podczas długich wycieczek oraz stabilnego trzymania pięty.

TLT8 Expedition CR wyposażony został w botek CR – Custom Ready – który od pierwszych sekund komfortowo dopasowuje się do stopy i tym samym stanowi gwarancję wygody już podczas pierwszego użycia! Po prostu wyjmij go z pudełka, załóż i ruszaj! Na oblodzonych czy wyjątkowo stromych odcinkach pokonywanych pieszo użytkownicy docenią inną specjalną cechę modelu – pełną kompatybilność z nowymi, ultralekkimi rakami Cramp-In stworzonymi we współpracy z SALEWA, czyli ekspertem w dziedzinie sportów górskich. Wszystkie buty skitourowe DYNAFIT, w tym TLT8 Expedition CR powstają we włoskiej miejscowości Montebelluna i spełniają najwyższe standardy jakości.

TLT8 Expedition CR – efektywność i szybkość poruszania się na skitourach.
Product StateCarry Over
Age groupAdult
PŁEĆMężczyźni
Waga1130(size 26.5)
Last Width103mm
Forward Lean15°-18° + Release for Walking
Boot solePomoca Race
Cuff rotation60°
Closure SystemUltra Lock System 4.0
Boot-Binding SystemMaster Step
LinerCustom Ready
Activities
 
Race
Level 0
Speed
Level 5
Tour
Level 0
Free
Level 0
Trail Running
Level 0
Athletic Mountaineering
Level 0
Features
Ultra Lock 4.0
Microregulation for precise adjustment
Cramp-in system
Materials
 
Boot Shell
  • Grilamid®
Boot Cuff
  • Grilamid® loaded with glass fibers
CSR
 
Made in Italy
SEO
 
Meta TitleTLT7 Expedition CL Boot Men
Meta DescriptionThe Climboost! Enhance your ascent speed with the TLT 7 Speed Touring boot and save energy for the next descent

 

Powered By 3D Studio Production
KoenigSerwis; ul. Powstańców Śląskich 209a; 53-140 Wrocław © 2023